Mobile Suit Gundam

1979'dan beri devam eden Mobile Suit Gundam efsanesi hakkında çeviriler ve indirme linklerininin yanısıra çeşitli Anime - Manga'lar konusunda incelemeler içerir.
 
AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  SSSSSS  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Bölüm Özetleri

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Innovator
avatar

Mesaj Sayısı : 85
Kayıt tarihi : 18/04/08
Yaş : 36
Nerden : İskenderun / Hatay

MesajKonu: Bölüm Özetleri   Cuma Mayıs 08, 2009 11:10 pm

BÖLÜM 01: CELESTIAL BEING

Anime, bir şehre yapılan bir saldırı sahnesiyle açılır. Burası Azadistan (gelecekteki İran) 'a bağlı özerk bir bölge olan Krugis Bölgesi'dir. Mobile Suit'ler yanmış yıkılmış şehirde hala savaşan direnişçilere karşı savaşırken öte yandan kutsal savaşa (cihad da diyebiliriz) çağrılar yayınlamaktadır. Tam bu sırada genç bir direnişçi ile karşılaşırız. Elindeki silahıyla hasar bile veremediği düşmanlara karşı ölümüne bir yaşam koşusuna girmiştir. Kutsal savaş çağrılarını duyar ve kendi içinden "Eğer Dünya buysa Tanrı hiç varolmadı" der. Savaşa savaşa köşeye sıkışır ve tam o sırada gökyüzünden gelen esrarengiz bir silah tüm düşmanları tek atışla tek tek indirmeye başlar. Bu silah Gundam 0'dır. Az ileride Setsuna F. Seiei adıyla tanıyacağımız Ortadoğu'lu çocuk gerilla direnişçi hayatını değiştircek bu karşılaşma ile dünya'yı değiştirme savaşına da başlamış olacaktır. Yıl 2301'dir.

2307 yılında dünyanın 3 zıt grupta birleştiğini öğreniriz. Bu üç grup fosil yakıtların tükenmesinden sonra birbirine cephe almış Union (USA ve müttefikleri) , HRL (Rusya , Çin ve müttefikleri) ve AEU (Avrupa Birliği ve sömürgeleri)'dir. Bu üç grup insanlığa sonsuz enerji kaynağı sağlayabilecek Yörünge Platformları'nı tamamlamış fakat bu bloklar arası güvensizlik kazananın olmadığı ve hiç bitmeyen değişen yoğunluklu savaş ortamının neredeyse tüm dünyaya yayılmasına neden olmuştur.

AEU'nun yeni silahı Enact'ın denemesi sırasında, yakın mesafeden neredeyse yenilmez olması için yaratılmış gibi duran GN 01 Exia ortaya çıkar ve Enact'ı parçalayıp geri çekilir. Peşinden gidenler onun kanat birimi olan durdurulamaz bir Sniper yeteneğine sahip GN 02 Dynames tarafından durdurulurlar. Tam bu sırada AEU MS'leri kullanan teröristlerden oluşan bir grup HRL'nin yörünge platformu'nun kuruluş seremonisi sırasında üsse saldırıda bulunur ve bu kez de uçağa dönüşebilen hızlı ve çevik GN 03 Kyrios ile ağır saldırılara bile dayanabilen zırha ve inanılmaz güçte lazer topları ile donatılmış GN 05 Virtue tarafından yokedilirler. Hemen ardından Celestial Being adıyla bilinecek bu kuruluşun manifestosu yayınlanır. Bu grup tüm savaşları bitirmek için savaşa girdiğini deklare eder ve engellenirlerse karşılarına çıkan güçlere karşı sonuna dek savaşacaklardır. Celestial Being dünyayı değiştirme adına giriştiği savaşa daha yeni başlamaktadır.

Yorum:

İlk bölüm enerji krizinin ardından gelebilecek karamsar bir dünya portresi ve süper güçlere karşı savaşları bitirmek için savaşa giren (onlar tarafından terörist olarak algılanan) bir organizasyonu gösteriyor. Hiçbir karakteri tanımıyoruz zaten bunu ilk 14 bölüm boyunca yapacağız yani hemen kafanız karışmasın. Setsuna karakteri ana karakter olarak geçse de rolünün minimuma indiği bölümler de olmakta. Yani her Meister'in, hatta birden çok bölümde görünmüş herbir yan karakterin seriye kattığı bir parça var. Bu yüzden seri bittiğinde ihtimal veriyorum ki sevmediğiniz -iyi yada kötü- hiçbir karakter olmayacaktır. SEED serilerinin aksine bu serinin hayli "solid" ve karamsar bir atmosferde geçtiğini , copy paste sahne kullanma kolaycılığına düşmeyen bir çalışma olduğunu, traji komik davranışlar sergileyen karakterlere yer vererek, imkansız durumları bolca kullanarak ve hatta karakterleri ölümden bile geri getirerek izleyicileri bıktran serilerle asla aynı kulvarda olmadığını söyleyebiliriz.

Olayların merkezinde olduğunu söyleyebileceğimiz Setsuna F. Seiei, bir zamanlar inandığı ve uğruna başkalarını öldürdüğü bir Tanrı'yı, yaşadıklarından sonra reddetmeye başlayıp nihilistik bir karaktere bürünen bir tip. Başlarda ona ısınmanız mümkün olmayacak. Ama zamanla -belki yaşam felsefenize hiç mi hiç uymasa bile- onu anlayacak ve empati kurmaya başlayaksınız. Sosyal ilişkilerde başarısız, hayatını tamamen dünyayı değiştirmeye adamış bir tip.

Lockon Stratos aşırı cesur ve atak. Kendine ve yeteneklerine neredeyse sonsuz bir inancı var ve belki bu yüzden kendini diğer üyeleri kollamaya sorumlu hissediyor. Ekibin en olgun üyesi.

Allelujah Haptism: Soğuk bir güvensiz bir tip. O da sosyal ilişkilerde başarısız buna ek olarak geçmişten kalan büyük bir sırrı var. Karakteri sürekli bastırdığı değişimler gizliyor.

Tieria Erde: Ekibin insan olamayacak denli soğuk bir üyesi. Kendini tamamen Celestial Being'in düşünen ve karar alabilen bilgisayar sistemi Veda'ya atamış ve onunla direkt bağlantı kurabiliyor. Onu sevmemeniz büyük ihtimal ama şunu söylemem gerekli : "Ne hissettiği hiçbir zaman anlaşılmazdı. Bu doğaldı çünkü onun Veda'ya duyduğu bağ, Tanrı'yı kendi duyularıyla algılayabilen, fakat bunu bir başkasına anlatma imkanı asla olmayacak bir ermişinki ile aynıydı."
(Gundam 00 Light Novel'den alıntı)

Bu 4 Gundam Meister (Gundam pilotu yerine bu tabir kullanılacak) GN Drive denilen donanımlara sahip Gundam'larla 3 güç bloğunu barışa mecbur bırakmak için savaşıyorlar. GN Drive, güneşten yayılıp evrenin ve tabii ki dünyanın her anında bulunan partikülleri kendine çekip soğuk füzyonla eriten, bu sayeda neredeyse eşi bulunmaz bir enerji üreten reaktörler. O güne dek dek ulaşılan silah ve Mobile Suit teknolojisi için belki ulaşılamayacak bir nokta ve bu yüzden peşinen söyleyeyim, ilk 10 bölüm boyunca önüne gideni vurup indirmeleri size sıkıcı gelmesin. Çünkü 3 güç bloğu ve perde gerisindeki bir güç onlara karşı seri boyunca hiç de boş durmuyor olacaklar. Celestial Being gerçekten dünyayı değiştirebilecek mi? Bunu zaman gösterecek....
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://gundam.powerrpg.net
Admin
Innovator
avatar

Mesaj Sayısı : 85
Kayıt tarihi : 18/04/08
Yaş : 36
Nerden : İskenderun / Hatay

MesajKonu: Geri: Bölüm Özetleri   Cuma Mayıs 08, 2009 11:11 pm

BÖLÜM 02: GUNDAM MEISTER

Celestial Being'in kuruluş manifestosu dünyanın dört bir tarafında tekrar tekrar yayınlanmaya devam etmekte, 3 güç bloğunun yöneticileri de bu sırada bu yeni güce karşı verilecek karşılığın orantısının ne olması gerektiğini tartışmaktadır. Bu sırada 3 bloğun vatandaşlarının da bir arada yaşayabildiği az sayıda Özel Ekonomik Bölge'den biri olan Tokyo'da Saji Crossroad ve kız arkadaşı Louise Hallevy ile karşılaşırız: Her ikisi de o ana dek savaşın ne olduğunun aslında tam da farkında olmayan, fakat zamanla bunu en acı şekilde yaşayarak anlamak zorunda kalacak yeni yan karakterlerimiz olacaklar.

AEU'nun yeni Enact'ının tek darbede etkisiz hale getirilmesini izleyicilerin arasında 1. elden görme imkanı bulmuş gizli Union üyeleri Üsteğmen Graham Aker (ki kendisi Union'un en elit Flag pilotudur) orduya geri dönmeye karar verir ve onunla birlikte arkadaşı bilimadamı Billy Katagiri de ister istemez araştırma geliştirme departmanından orduya katılır. Graham'ın amacı Gundam'ın arkasında yatan gücü bizzat ortaya çıkartacak kişi olmaktır. Ve bunun için herşeyi yapmaya da hazırdır.

Celestial Being'in ana gemisi Ptolemaios ve üyelerini tanımaya devam ederiz. Ptolemaios (yada kısaca "Ptolemy") tam olan Gundam'lardaki GN Drive'lar kadar olmayan ama partikülleri belli bir noktaya kadar enerjiye çevirebilen reaktörlere sahiptir. Ve bir lojistik gemi olmasından dolayı herhangi bir saldırı silahı taşımamaktadır.

Ptolemiaos mürettabatı içinde lider, henüz Veda tarafından atanmış bir kaptan olmamasından dolayı gemiyi "taktisyen" olarak idare eden Sumeragi Ri Noriega'dır ve kendisi nispeten sıcak bir karakter olmasına karşın geçmişten kalan bazı acı olaylardan dolayı teselliyi aralıksız alkolde arayan bir karakterdir. Diğer karakterlere geçmek gerekirse, operatörlerden Feld Grace alabildiğini silik ve soğuk, Christina Sierra onun tam tersine canlı ve hayat dolu ve bir çaylak üye tiplemesi olarak Lichty Lichtendahl gözümüze çarpıyor. Sert ve başkalarına kolay kolay güven duymayan Lasse Aeon ise silah barındıramayan bu geminin "silahçısı" olarak tanıtılıyor bize ve sanırım bunu cevabını hayli ileride alacağınızı biliyorsunuz. Ayrıca Setsuna ve Lockon savaşa girmeden hemen önce Wang Liu Mei ve Hong Long ile karşılaşıyorlar. Bunlar Celestial Being'e istihbarat desteği verecek olan ajanları ama gerçekten güvenilirler mi henüz bilmiyoruz.

Celestial Being Veda'nın verdiği emirler gereğince ilk gerçek saldırı görevine çıkacaktır. Exia ve Dynames, Güney Asya'daki küçük bir adadan, Kyrios ve Virtue uzaydan atmosfere doğru hedeflere saldırmak üzere harekete geçer. Hedefleri HRL tarafından tespit edildiğinde artık çok geçtir. Gundam'lar Sri Lanka'da Tamil'ler ve yerel halk arasında 300 yıldan uzun süredir devam etmekte olan ve HRL'nin de durduramadığı bu çatışmaya müdahele etmek üzere HRL cephe hattının gerisine harekat düzenlerler.

Setsuna daha harekatın hemen başında "Ben... Gundam'ım" diye mırıldanır ve formasyondan ayrılarak hedefe en başta saldırıya geçer. Dynames ve diğerleri de onu kontrol altına almak için atteş hattına girerler. Setsuna yıllar önce yaşadığı şehirde insanları kurşun yağmuruna tutan Anf'leri görür görmez planda olmadığı şekilde saldırır. Dynames geldiğinde neredeyse tüm MS'ler yokedilmiştir.

Kyrios ve Virtue ise planda olduğu üzere sabit hedeflere saldırmakla meşgüldür. Kısa süre sonra bu saldırıların bütünü HRL'nin bölgedeki neredeyse tüm birliklerinin imha edilmesi ile sonuçlanır.

Dünya HRL'ye düzenlenen ve Celestial Being'in mutlak imha amaçlı bu ilk saldırısıyla çalkalanırken Tokyo'daki bir haber ajansında çalışan Kinue Crossroad (Saji'nin ablası) haber dökümanları içinde Celestial Being'in kuruluş manifestosunu açıklayan kişinin Aeolia Schenberg olduğunu görür: Açıklanamaz olansa onun 300 yıldan uzun süre önce doğmuş (ve mantıken şu an ölü) olmasıdır.

Bölüm biterken kısa süreli (cameo) olarak 2 karakterin sesini duyarız: Bunlar HRL'nin en usta MS pilotu komutan Sergei Smirnov , BM'nin büyükelçilerinden Alejandro Corner ve onun yanından ayırmadığı esrarengiz çocuk Ribbonz Allmark'dır. Tabii onları daha sonradan daha geniş tanıyacağımızı söylememe gerek yok.

Yorum:

Bu 2. bölüm gerçekten ilginç çünkü hiçbir taraf tutma olmaksızın dünyanın savaş doğuran bölgeleri arasında Tamil milisleri arasındaki çalışmaların sayılması eğlencelik serilere gömülüp gitmiş çoğu arkadaşı internette araştırma yapmaya zorlayacaktır. (Ki seriyi izlediğim birçok kişi Tamil Kaplanları'nın Sri Lanka hükümetine karşı 20. yy boyunca savaş başlattığını ve bu terörist örgütün savaş halinin aralıklarla da olsa hala devam ettiğini bilmiyorlardı)

Öte yandan Setsuna'nın kontrol altına alınmaya pek uygun bir tip olmadığını görme imkanı duyduk. Ayrıca Aeolia üzerinden Celestial Being üzerine yapılan tüm planların aslında 300 yıl geriden hazırlanmış olduğunu öğrendik. Peki bu demek oluyor, izlemeye devam...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://gundam.powerrpg.net
Admin
Innovator
avatar

Mesaj Sayısı : 85
Kayıt tarihi : 18/04/08
Yaş : 36
Nerden : İskenderun / Hatay

MesajKonu: Geri: Bölüm Özetleri   Cuma Mayıs 08, 2009 11:12 pm

Önceki bölüm Seylan görevinden dönüşte ekibin Union'un en usta pilotu Graham Aker'la karşılaşması ve onun Setsuna'ya saldırması ile bitmişti. Bu bölüm olaylara bıraktığımız yerden devam ediyor.

BÖLÜM 03 : DÜNYAYI DEĞİŞTİRMEK

Graham Setsuna'nın saldırısını güçlendirilmiş karbon batonuyla bloklar ve bu karşılaşmayı beklediğini, partiküller hakkındaki gerçeklerin peşinde olduğunu söyler. Graham'in onu yeneceğine dair inancı tamdır, Setsuna ise nasıl bir seri üretim MS'in Exia'yı bloklayabilmesinden dolayı karşısındaki pilotun yeteneklerinin küçümsenmemesi gerektiğini anlar. Graham onu bloklamayı sürdürerek sıfır mesafeden jet motorlarını çalıştırır, onu bu hızla denize çakmayı düşünmektedir. Setsuna ise son anda karbon batonu kırıp saldırıya geçer. Graham bunu ummamaktadır, fakat şimdi karşısındaki şeyin gücü konusunda fikir sahibi olmuştur. Setsuna GN Blade ile saldırır ve yine başaramaz. Çünkü Graham, bu silah açıldığında onun manevra yeteneğini bir miktar ağırlaştırdığını farketmiştir. Graham, gücüne saygı duyduğunu, fakat teslim olursa onu tek parça bırakmayı düşünebileceğini söyleyerek onu aşağılar. Setsuna ise buna Beam Saber'lerini çekerek yanıt verir. Graham silahıyla umutsuzca ona ateş etmekte fakat vuramamaktadır. Setsuna ışın kılıcını ilk kez çeker ve ilk kez saf enerji bazlı bir yakın dövüş silahını görmenin şaşkınlığını yaşayan Graham'ın Flag'ına savurur: Flag parçalanan silahını geride bırakıp kaçmak zorunda kalır ve Setsuna da diğerlerine katılır.

Intro'dan sonra Union'un kargo uçağında Billy neden böyle ani bir şekilde Gundam'a saldırdığını sorar. Graham'da Gundam'ın gücünü ve onu kullananın sınırlarını anlamaya çalıştığını söyler. Aynı sıralarda Setsuna da aynı şeyleri karşısına çıkan düşman için düşünmektedir.

Aeolia Schenberg'in yayınlanan manifesto görüntülerinden sonra Kinue Crossroad yaptığı araştırmalar sonucu onun 200 yıl önceki bilimadamlarının en büyüğü olduğu gerçeğine ulaşır, fakat şimdi bu bilginin bir işe yaraması için onun Gundam'larla olan bağlantısının ne olduğunu bulması gerekmektedir.

Lockon, Setsuna, Allelujah ve Tieria HRL'nin yörünge platformunun yolcu istasyonunda buluşurlar (Uzaydaki bir operasyon ihtmaline karşın dünyadaki Gundam'larını kargo vagonlarına sahte bilgiyle yükletmişlerdir ve şimdi kargonun yükleneceği mekiği beklemektedirler)

Aynı sıralarda HRL'nin en usta cephe komutanı Albay Sergei Smirnov da Seylan'daki birliklere yapılan saldırıyı yerinde araştırmak için bölgeye intikal etmeye hazırlanmaktadır.

Billy ve Graham, Gundam'la olan karşılaşmalarını ve karşılaştıkları gücü üstlerine bir raporla bildirirler. Bunun üzerine komutanları, artık başka bir birimden emir alacaklarını söyler. Billy ve Graham, artık Union'un elit askeri araştırma geliştirme birimi MSWAD'a transfer edilmiştir. Görevleri ise bir tür "Anti-Gundam Saldırı Timi" için oluşturulması için gerekli bilgilerin toplanmasını sağlamaktır. Billy raporda, transfer edildikleri birimde Profesör Raife Eifman'ın bulunduğunu okur. ( Bu onun eski öğretmenidir şimdi ise Union'un en üst bilimsel araştırma geliştirme biriminin başındaki bilimadamıdır. )

B.M. büyükelçilerinden Alejandro Corner ve Liu Mei bir lokantada buluşurlar. Liu Mei ona, Celestial Being'in yeni operasyonunu açıklar. (İleriki bölümlerde Liu Mei'nin pozisyonunu bizim için şüpheye düşüren sahnelerden birisi)

Ertesi gün, HRL birlikleri üssü yeniden onarma çalışmalarına başlamıştır ve üs Sergei Smirnov tarafından ziyaret edilir. Sergei, tek bir MS'in zenginleştirilmiş karbondan zırhla kaplı tüm birimleri ve üssü tek başına yokedecek bombardıman kapasitesine sahip bir birimin varlığı konusunda şüpheye düşer, artık Graham gibi o da bizzat Gundam'la yüzleşmek istemektedir.

Öte yandan Union'un silahlar ve MS'ler için elit geliştirmeler üzerinde çalışan AR GE departmanı MSWAD'da Billy ve Graham, Exia ile olan kısa savaşta toplanılan savaş verilerini inceleyerek onu yenmek için ne gibi birşeyler gerektiğini tartışmaktadırlar. Bu sırada içeri MSWAD'ın en yüksek yetkilisi Profesör Raife Eifman girer. Aeolia'nın düşünce yapısını az çok kavramaya başladığını, Gundam saldırılarının arkasında o olduğunu, Gundam'larla ilgili daha fazla somut bilgi elde edilebilirse onların yenmenin mümkün olabileceğini söyler. (Eifman aynı zamanda Billy'nin üniversite yıllarındaki öğretmenidir, aynı zamanda Sumeragi'nin de... ) Tam bu sırada Dynames Güney Afrika'da AEU'ya ait mineral işleme rafinelerine, Kyrios Güney Amerika'da Union'un yandaşı ülkelerden Taribia'daki askeri tesislere, Exia da Seylan'daki HRL üssünün geri kalanına karşı saldırıya geçecektir.

Setsuna kalan MS'leri de yokedip tam da geri dönüşe başlayacakken bir MS'in saldırısına uğrar. Bu Sergei'nin itiş gücü arttırılmış (High Mobility Type) Tieren'idir. Sergei ondan korkmadığını göstermek için karşısına çıkar ve silahını yere bırakıp karbon bıçağını çeker: Onu yakın dövüş yetenekleri ile yeneceğine inanmaktadır. Setsuna ilk hamlede bıçağı tutan kolunu keser fakat hamlesini bitirdiği anda Tieren onu boynunu diğer koluyla yakalayıp sıkmaya başlamıştır bile. Setsuna artık görsel olarak hedefi görememekte, Exia'nın kafasının kopmak zorunda olduğunu bilmektedir. GN Blade'le kalan kolu tutturamayınca son anda ışın kılıçlarını keser ve koldan kurtulmayı başarır. Sergei'in Tieren'i yere yıkılır fakat kokpit zarar görmez: Görev tamamlanmıştır.

Akşamüstü Saji Crossroad evine döner. Sosyal konulu bir kompozisyon yazmalıdır fakat konu olarak neyi seçeceğini bilemez. Tam da o sırada haberlerde IRA'nın İngiltere ile savaşı kayıtsız şartsız sona erdirmeyi kabul ettiğini duyar. Saji tuhaf bir korku duyar: Dünya değişmektedir.

Yorum:

Bu bölüm Graham'ın ve Sergei'in Gundam'ın yenilebileceğine dair olan kararlılıklarını görmemizi sağlıyor. Graham buna hala inanmaktadır, Sergei ise -en azından yakın zaman için- bunun hiç de kolay olmadığını anlamıştır. Gundam'ın yenilebileceğine inanan bir diğer yan karakterimiz daha var: Raife Eifman... Uzun vadeli planlamalar yapan, soğuk kanlı ve zeki bir karakter. Fakat bu özellikleri aynı zamanda onu bir süre sonra hedef yapacaktır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://gundam.powerrpg.net
Admin
Innovator
avatar

Mesaj Sayısı : 85
Kayıt tarihi : 18/04/08
Yaş : 36
Nerden : İskenderun / Hatay

MesajKonu: Geri: Bölüm Özetleri   Cuma Mayıs 08, 2009 11:14 pm

BÖLÜM 04: "DIŞ PAZARLIKLAR"

HRL Meclisi başkanı bir açıklama düzenler ve Seylan'daki üsse yapılan saldırıların HRL'yi korkutmadığını, geri çekilmek yerine daha büyük savaşlara hazır olduklarını, Union ve AEU kadar Celestial Being'e karşı da sonuna kadar savaşmaya hazır olduklarını ilan eder. Aynı sıralarda bir Ortadoğu ülkesi Azadistan alevler içindedir. Şiddet, anarşi ve sefalet başkente dek ulaşmıştır. Sarah binasından şehirden yükselen alevleri izleyen danışman Shirin Bakhtiyar, diğerine dönerek muhafazakarlar ve reformistler arasındaki çatışmalardan dolayı bir reformist olarak artık bu gidişe bir dur demek gerektiğini, bunun için dış görüşmelerle çözümü dışarıda aramasını önerir. Diğeri bunu sessizce onaylar: Bu kişi Azadistan'ın ilk prensesi Marina Ismail'dir.

Sergei Genelkurmay Başkanlığı'na döner ve kendi üstü olan komutana şu anki teknoloji ile Gundam'ların durdurulamayacağını söyler. General buna inanmadığını, henüz ellerinde kullanmadıkları bir kozu olduklarını söyler. Yeni bir özel birimi ve ellerindeki elit bir askeri onun emrine vereceklerini söyler. Kapıya giren yeni asker henüz 15 yaşında bile olmayan küçük bir kızdır. Teğmen Soma Peries kısaca kendisini tanıtır ve birliğini (Geliştirilmiş Asker Birimi) söyler: Bu birlik, daha küçük yaşta HRL tarafından alıkonup üzerinde yapay müdaheleler yapılarak "geliştirilmiş" askerlere dönüştürülenleri ve daha anne karnındayken amaca özel "dizayn edilmiş bebekleri" kapsamaktadır. Soma da bu şekilde "dizayn edilmiş bebek"ler içinde yeralan en elit örnektir. Sergei gördüklerine karşı hala hayretini gizleyemezken General kendinden emindir ve ileride onun emrine vereceği özel birlik sayesinde Celestial Being'i yeneceklerini söyler.

Setsuna bir parkta sessizce oturmakta, kendi karanlık geçmişinin izlerini görmektedir. O sırada Saji gelir, önceki gün taşınan Setsuna'yı arkadaşı Louise'e tanıştırır. Fakat Setsuna hala kendi geçmişinin etkisindedir. MSWAD merkezinde Eifman tasarladığı özel Flag'ı Graham'a gösterir. Graham için özel tasarlanan bu Flag, yeni tip silahlar,12 G hızlanma sağlayan iticiler gibi özelliklerin yanısıra üstün olduğu kadar da hafif bir yeni nesil zırha da sahiptir. Ayrıca Union'un 2 elit pilotu (Howard Mason ve Darryl Dodge) da kendi Flag'larıyla Graham'ın kanat adamları olmak üzere MSWAD'a katılırlar.

Bu sırada Taribia devlet başkanı meclisde bir konuşma yaparak artık Union'un bir kuklası olmak istemediklerini, onların kendilerine üye tüm ülkeleri kendi çıkarları için sömüren bir diktatöryadan farksız olduğunu söyler. ABD Başkanı Brian ilgili yerlere telefon ederek Taribia'ya karşı operasyon emri verir. Aynı sıralarda bu açıklama Ptolemaios'da da izlenmektedir. Sumeragi olası 20'den fazla operasyon noktası arasında bir seçim yapmalıdır, brifing odasına girer ve Taribia'ya karşı operasyon düzenleyeceklerini söyler.

Union'a ait hava filoları ve ABD donanması hızla Taribia'ya ilerlemektedir. Öte yandan Celestial Being de onlardan önce bölgeye ulaşmak için harekete geçer. Bu olaylar zincirinin gösterdiği olası sonuç Celestial Being'in bu kez Taribia'yı ABD'ye karşı korumak için savaşacağı yönündedir. Ajan Wang Liu Mei, B.M. Büyükelçisi Corner ve Azadistan prensesi Ismail olayları kendi mekanlarından takibe almış, sonraki hamleyi beklemeye başlamışlardır.

Celestial Being'in Gundam'ları ABD saldırısına dakikalar kala başkente ulaşırlar. Artık herkes Union ve Celestial Being arasındaki çatışmayı beklemeye başlamıştır. Ve tam o sırada beklenmedik birşey olur. Önce Exia ve Dynames, sonra da Virtue ve Kyrios ABD saldırısını beklemek üzere etrafa yayılmış durumdaki Taribia ordusuna ordusu MS'lerine saldırmaya başlarlar. Setsuna yaptıklarının edenini kendi içinde tekrarlar: "Taribia sanayisi büyük ölçüde silah sanayisine dayalıdır ve bu nedenle durdurulmalıdırlar" Taribia devlet başkanı olanlara inanamamaktadır, hemen ABD Başaknı Brian'ı arar. Başkan saldırı emri bekleyen ordunun komutanlarına emir verir: Taribia Union'un hala bir müttefikidir ve bu nedenle yeni görev Celestial Being'i bölgeden savmaktır. Fakat onlar geldiğinde Gundam'lar çoktan işlerini bitirmiş şekilde geri dönüşe başlamışlardır bile.

Dönüş rotasının en gerisindeki Setsuna yeni bir görevi daha tamamladığından tam emin olmuşken arkasından normal bir Flag'ın 3 katı hızla bir düşmanın geldiğini farkeder. Saldırmayı ve peşinden gitmeyi dener, fakat çok hızlı olan bu MS'e yetişemez. Custom Flag'ı kullanan Graham onu yeneceğinden emindir artık. Exia'yı vurmak için ardı ardına etş etmeye başlar, Setsuna kalkanının ardına sığınır fakat vuruşun gücü onu geri tepmeyle denize çakılmasına neden olur. Flag'lar onu denizin üstünde bekler ve fakat çıktığını göremezler. Exia görünen o ki diğerleri gibi denizaltından da gidebilmektedir. Graham peşinden gidemediği için sinirlenir ve Custom Flag'ın da onun dengi olmadığını anlar, fakat Gundam'la arasındaki hesabı henüz kapatmamıştır.

Yorum:

Celestial Being işgalin eşiğindeki bir ülkeye de saldırarak önceliklerini ne olursa olsun yapmaya kararlı olduğunu dünyaya gösterirken Graham ile Setsuna arasında kısa bir çatışmaya daha şahit olduk. Öte yandan buradan itibaren Allelujah'ın geçmişi ve HRL'nin dünyadan habersiz şekilde nelerle uğraştığı konusunda yavaş yavaş bilgi sahibi olmaya başlayacağız. Aynı şekilde zamanla Celestial Being'in de karşısında yavaş yavaş daha zorlu görevler ve düşmanlar ortaya çıkmaya başlayacak. Bu şekilde Gundam'ların da aslında yenilmez olmadığını göreceğiz ileride.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://gundam.powerrpg.net
 
Bölüm Özetleri
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Mobile Suit Gundam :: Mobile Suit Gundam :: Anno Domini (Mobile Suit Gundam 00)-
Buraya geçin: