Mobile Suit Gundam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mobile Suit Gundam

1979'dan beri devam eden Mobile Suit Gundam efsanesi hakkında çeviriler ve indirme linklerininin yanısıra çeşitli Anime - Manga'lar konusunda incelemeler içerir.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Tentai Senshi Sunred

2 posters
YazarMesaj
Admin
Innovator
Admin

Tentai Senshi Sunred Empty
MesajKonu: Tentai Senshi Sunred   Tentai Senshi Sunred EmptyPtsi Ekim 12, 2009 6:38 am

Tentai Senshi Sunred Sunred

not: Bu yazıyı okumakla zaman kaybetmeyin, hemen seriyi izleyin! : http://tokyotosho.com/search.php?terms=sunred&type=1

Sunred dünyayı belki de yüzlerce kez kurtarmış bir tokusatsu serisi kahramanıdır. Fakat dünyayı kurtara kurtara artık kendinden bile sıkılmış, dünyayı kurtarma işine tövbekar olup motosikletini bile satışa koymuştur (Malum, Köroğlu'nun atı, Polat'ın cipi ne ise Japon süperkahramanları için de motosiklet odur) Kız arkadaşı ile aralarındaki iletişim sorunlarını yenemediği gibibir de bunun üstüne binlerce yıldır dünyayı ele geçirmeye çalışan şeytani organizasyon Florsheim Empire'in yerel lideri Vamp de fedailerini ve bölüm sonu canavarlarını onun üzerine yollayıp bezgin bezgin süper kahraman Sunred'den dayak yer habire.

Bu bitmez tükenmez döngü artık Florsheim Empire'in bölüm sonu canavarlarını da vurmuş olacak ki onlar bile rehavete kapılmış, işi gücü bırakıp şehrin gettolarında kirli pasaklı yaşamaya başlamıştır ki bu Vamp için de bir sorundur. Şimdi Vamp'in bölüm sonu canavarları ile Sunred ister istemez günlük hayatta bolca karşılaşmaya başlayacaktır. Bilmediğimiz şey ise bölüm sonu canavarları ve düşman yaratıklarının her birinin feci şaşkın/masum tipler olması, Sunred'inse artık bezginliğin dibine vurmuş tam bir yontma kabadayı olması. (Arasıra bu adam Türk mü diye düşünmedim değil)

%100 bana hitap eden fazla komedi animesi görmediğimi itiraf etmem lazım: Full Metal Panic ve Keroro Gunsou böyleydiler (Yani bir seride birinin anlamadığı bir espri bir diğerinie deli gibi güldürebiliyorsa, bazı saniyelik espriler deli bir anime/manga/tokusatsu genel kültürü gerektiriyorsa o anime gözümde klasik komedi animelerinin de ötesindedir) Bu seri de kurak sezonun içinden gelip bizi sevindiren 1-2 güzel işten biri.

Konusunu bile okumadan ilk bölümünü izleyeyim dedim, 30-40 yıllık sentai/tokusatsu olayına bir nevi yarı saygı duruşu/yarı kafa bulma niyetine yapılmış, çizimleri elle çizilmiş gibi, 12.5 dakikalık kısa bölümlerden oluşan, uzun zamandır beklediğim tarzda bir parodi animesiyle karşılaştım. Yıllardır gördüğüm en kurak sezon olan 2008 sonu 2009 başından gelerek beni şaşırtan, yılın belki de en iyi komedi serisi. Yeni sezonu daha bu hafta başlayan bu seriden habersiz kalmanız asrın hatası olabilir!

not-2: Çok yakın zamanda bu serinin çevirisiyle sizinle olacağız.
http://gundam.powerrpg.net
AnamurX
MS Pilotu
MS Pilotu
AnamurX

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Tentai Senshi Sunred Left_bar_bleue1/1Tentai Senshi Sunred Empty_bar_bleue  (1/1)
Pilot Lv:
Tentai Senshi Sunred Left_bar_bleue1/1Tentai Senshi Sunred Empty_bar_bleue  (1/1)

Tentai Senshi Sunred Empty
MesajKonu: Geri: Tentai Senshi Sunred   Tentai Senshi Sunred EmptyPtsi Ekim 12, 2009 12:19 pm

Tokusatsu kültürüne dair pek yapım izlemediğim için uzun zamandır Türkçe altyazı çıkartmanı bekliyordum bounce . İlk sezon Hdd izlenmeyi bekliyor. Yanılmıyorsam ikinci sezonu da başlamış ama bölümleri çıkaran fansub yok No
http://anamurx.blogspot.com

Tentai Senshi Sunred
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SD Gundam BB Senshi Sangakuden (2010)
» Kidou Senshi Gundam Sousei