Mobile Suit Gundam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mobile Suit Gundam

1979'dan beri devam eden Mobile Suit Gundam efsanesi hakkında çeviriler ve indirme linklerininin yanısıra çeşitli Anime - Manga'lar konusunda incelemeler içerir.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Mobile Suit Gundam 00 - Movie

+2
Admin
AnamurX
6 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
AnamurX
MS Pilotu
MS Pilotu
AnamurX

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Mobile Suit Gundam 00 - Movie Left_bar_bleue1/1Mobile Suit Gundam 00 - Movie Empty_bar_bleue  (1/1)
Pilot Lv:
Mobile Suit Gundam 00 - Movie Left_bar_bleue1/1Mobile Suit Gundam 00 - Movie Empty_bar_bleue  (1/1)

Mobile Suit Gundam 00 - Movie Empty
MesajKonu: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPtsi Ekim 12, 2009 2:50 pm

Mobile Suit Gundam 00 - Movie Mobilesuitgundam00movier

Mobile Suit Gundam 00 - Movie 3996827269_dc7d5c25e6_o

Filmdeki MS ler hakkında bilgiler düşmeye başladı. Daha doğrusu uzun zaman önce "Gundam Big Expo" da duyruldu.

Gundam Qan[T]
  • Meister:Setsuna
  • Sol omzunda kalkan var.
Gundam Harut
  • Meister:Allelujah
  • Harut Kuranda söz edilen bir meleğin adı. Bknz. Harut ve Marut
  • Gn Archer ve Astraea da olduğu gibi siperi bulunmakta.
  • Transform yeteneğine sahip.
  • Turuncu renkte.
Gundam Zabaniya
  • Meister:Lyle
  • Kur'ân-ı Kerîm diliyle zebânî, "Cehennem koruyucusu"dur.
  • İnce bir gövdeye ve Virtue gibi kalın bacaklara sahip.
  • Ana silah olarak Double Hand Gun mevcut ayrıca sırtında "GN Armor lite" var.
Gundam Raphael
  • Meister: Tieria
  • İsmi İsrafil meleğinden gelmektedir. Şeklende onun tasvirine benzemektedir.
  • Belphegor Gundam daki gibi parmak uçlarına bağlı cannon bulunmakta.
  • Ayrıca omzunda 4 adet cannon bulunmakta.

Elbette tüm MSlerin yeni GN Drive lara sahip olacağından bahsediliyor!

En son AnamurX tarafından Salı Ocak 12, 2010 10:46 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://anamurx.blogspot.com
Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPtsi Ekim 26, 2009 8:50 pm

Eline sağlık, konuyu açmak için resmi resimlerin yada ilk fragmanın gelmesini bekliyordum, ilk fragman henüz gelmedi ama en azından fragmanın screenshot'larını gördük, o da birşeydir.

Tüm tasarımları beğendim şahsen özellikle 2. sezondaki takoz gibi Arios'dan sonra Harute ilaç gibi gelecektir eminim. Sadece Raphael'in baş tasarımı Gadessa/Garazzo gibi değil de Virtue gibi olsa daha hoş olabilirdi. Lockon ve Setsuna'nın MS'lerinin daha güçlenerek sadeleştirilmesi göze hoş olmuş.

Gelelim tahminlere: Ben ısrarla birçok kişinin aksine son bölümdeki "encounter with another species"den kastın yaratıklar filan değil, Jupiter kolonilerinde yaşayan, insan sayılamayacak kadar evrimleşmiş orjinal Innovator'ler olduğunu düşünüyorum. Ayrıca filmle ilgili tartışma gruplarında 5 GN Drive'ın dışında da aslında başka GN Drive'ler olabilme ihtimaline dair iddialar var ki bence bu da olacaktır.

Son olarak Meister'lerden en az birisinin kesin olarak öleceğini düşünüyorum. Malum, her sezonda bir Meister ölmüştü hatırlarsanız. Benim tahminim:

Spoiler:

Bunun dışında 2. sezonun son sahnesinde kılıçların tam gövdenin merkezinden geçerek GN Drive'a gömülemediği gösteren bir resmi artwork'den sonra her orjinal GN Drive'ın etrafındaki birkaç santimlik alana kadar her tür silahın etkisinin engelleyen bir tür AT Field yaydığına dair bir iddia ortaya atılmış ve henüz çürütülememişti. Bu durum bana muhtemelen bir tür yeniden kullanılan Gundam Wing : Endless Waltz finalini anımsatıyor.

Spoiler:
http://gundam.powerrpg.net
Krasimir
Innovator
Krasimir

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPerş. Ekim 29, 2009 11:23 am

Resim Karelerinin ait olduğu Gundam 00 Movie Tanıtımı.

https://www.youtube.com/watch?v=4svzVOwNYlk

Tasarımları bende beğendim.
Kuzgunn
MS Pilotu
MS Pilotu
Kuzgunn

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPtsi Kas. 02, 2009 12:49 pm

Şu an için Zabaniya'nın tasarımı benim için tam bir hayal kırıklığı...
Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyC.tesi Ara. 19, 2009 1:08 pm

Mobile Suit Gundam 00 - Movie 9vrm5t40i8pjzrcye1m3

Movie'deki birimlerin ilk official lineart'leri...
Krasimir
Innovator
Krasimir

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyC.tesi Ara. 19, 2009 8:19 pm

Bu güzel paylaşım için teşekkür ederiz.

Setsuna'nın Mobile Suit'i az biraz sade olmuş gibi. Genel olarak tüm tasarımlar seride yer modellerden daha iyi .
insomnia
MS Pilotu
MS Pilotu
insomnia

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyC.tesi Ara. 19, 2009 11:14 pm

Ben mi bilmiyorum yoksa 2. sezonu bitir mememden kaynaklanan bir sebep mi? Neden MS'lerdeki GN sürücülerinin şekli farklı? Yada bu çizimlere mi koymamışlar. 2. sezonu bitirmek için çevirileri bekliyorum. Türkçe başladım ingilizceden bitirmek istemiyorumda Very Happy Tuaf geliyor denedim. Ya hep ingilizceden gidiceksin yada hiç bulaşmayacaksın.
RaD
Yeni Üye
RaD

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPaz Ara. 20, 2009 12:59 am

Nedense birinci sezondan sonraki tasarımları hiç sevemedim (Seravee hariç gerçi)
Setsuna'nın suitindeki omuz zırhı, aksesuarı vs. bana 00 seven swords hatırlattı bayaa zaten 00'nun tek sevdiğim tasarımı da o. Aynı şekilde burada da bir ilk suit hoşuma gitti.
Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPaz Ara. 20, 2009 1:14 am

@RaD
Sanırım 1. sezonun 2. sezona nazaran çok daha ileride tasarımlara sahip olması konusunda hemfikiriz. 2. sezonda ne olduysa düşman MS'leri zayıflatıldıkça zayıflatıldı ve ana birimler güçlendirildikçe güçlendirildi. (Yan birimlerin tasarım olarak tümden zayıf olduğunu düşünmüyorum, seride seçilen uygulamaları yanlıştı) Bu da 2. sezondan aksiyon olarak aldığım zevki oldukça azalttı. Dilerim Movie'de daha dramatik savaşlar, daha güçlü düşman birimleri ve elbette GN ARMS'ı görürüz.

İlk izlenimlerim:

-Raphael beklentimin altında kalan bir MS oldu, Virtue/Seravee'nin oldukça fazla sayıda silah ve zırh sisyemi vardı oysa burada kablo kumandalı omuz topları dışında bir silaha rastalmıyoruz. Bacak, gövde ve baş kısmı Innovator MS'lerini sadece anımsatması için gerekenden bile çok daha fazla benzemiş. Açıkçası en azından silah yada ekipmanlar açısından bir miksaj olmaması eksi puan kanımca.

-Kyrios'dan sonra Arios takoz gibi gelmişti bana ama yeniden bakıyorum ve hayran oluyorum: Harute harika bir dizayn olmuş, belki de yenilerin en sıkı görüneni bence.

-Zabaniya Cheuridim GNW'den sonra ister istemez kel donanımlı kalıyor. Filmin sonlarına doğru bir GN ARMS takviyesi yapılmazsa hayal kırıklığı olabilir.

-Qan[T] 'ın GN Bit'lerini kullanabilmesi ilginç ama bunun dışında 00 Seven Sword'un yanına yaklaşabilen bir dizayn olmamış diye düşünüyorum. Ama ortalamanın üzerinde olduğu söylenebilir. İlk lineart çevirilerinde bahsedilen "bu birime özel yeni nesil dövüş sistemini" (Omnislash v3!?) görmek için sabırsızlanıyorum.

Bunun haricinde Qan[T]'da TwinDrive sistemi olmaması aklıma 5. birimin filmin sonuna doğru süpriz şekilde geleceği yönünde. Tahminim Saji'nin kullanacağı ve GN Sefer benzeri her birimle kombilne olmaya uyumlu bir GN reaktörlü bir destek birimi olması.
Krasimir
Innovator
Krasimir

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPaz Ara. 20, 2009 2:03 am

Bende 5'ci bir birimin varolabileceğini ve burda yer almadığını düşünüyorum.

Yeni bir tanıtım eklendiğinde hikaye ve mobile suitler hakkında daha fazla şey öğreniceğimiz kesin.
Krasimir
Innovator
Krasimir

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPaz Ocak 10, 2010 12:51 am

00 Qan[T]

Mobile Suit Gundam 00 - Movie Srwhotnews_nt2_00m1

Akuma'nın notu: Quanta değil Qan[T] olacak
Krasimir
Innovator
Krasimir

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyC.tesi Şub. 20, 2010 9:27 pm

Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyC.tesi Şub. 20, 2010 9:41 pm

Mecha tasarımcıları beni ters köşe yaptı gerçekten: 2. sezon için kafamda hep tasarladığım konsepti Zabanya'ya uyarlamışlar. Karbine sniper tüfek, SMG değil. Ve gövde ağır zırhlı... Shield Bit'ler filan yok gibi görünüyor, direkt Nu Gundam türü uzun Funnel yuvaları olmuş, tam da istediğim gibi.

Benzer şekilde 2. sezona beklediğim dizaynı Harute'den görmek güzeldi. GN Archer ayarında birşeyle birleşebiliyorsa daha şükela olur.

Raphael konusunda ekleyecek birşey yok, konsepte ellenmiş birşey göze çarpmıyor.

Qan[T]'ın bir elinde 00 Seven Sword'da da olan GN Blaster gördüm sanki, A.D. mecha'larının en sevdiğim tüfeğidir. Very Happy

Ve Gundam 00 hayranlarının bir süredir söylentileriyle hayli meşgul olduğu yeni Graham Aker MS'i Flag Custom III / GN Flag II (?)

Düşman MS'lerinden birşeyler bekliyorum artık
Krasimir
Innovator
Krasimir

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyC.tesi Şub. 20, 2010 9:52 pm

Çok bilgim yok hatta seriyi izlerken bir şekiled kaçrımış olabilirim de...

Benim asıl merak ettiğim Graham Aker'ın Setsuna'nın tarafında savaşıcak olup olmadığı seri öyle bir şekilde bitti ki Graham aklını bayına toplamış Setsuna'nın kankası olmuş gibi bir izlenim yaratıldı.

Bu sefer düşman kuvvetleri öncekinden daha güçlü olucak gibi görünüyor.
Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyC.tesi Şub. 20, 2010 10:00 pm

Ben Crossbone Vanguard manga'sının bir tür adaptasyonunu göreceğimize inanıyorum.
Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPtsi Şub. 22, 2010 4:31 pm

Bilet satışları Mart ayında başlıyormuş

Screenshotlar düşmeye başladı, Tieria'nın son bölümde "other species" ( "artık diğer türden olanlarla karşılaşma anını beklemeye hazırlanmamız lazım" ) dediği şeyi "uzaylı" anlayıp bekleyen n00bları forumlarda troll'lemeye başlayabiliriz Evil or Very Mad

http://f.imagehost.org/0130/1266810205239.jpg

http://f.imagehost.org/0453/1266811236620.jpg

http://f.imagehost.org/0359/1266811685402.jpg

http://f.imagehost.org/0119/mov3.jpg

Daha fazlası için : http://z11.invisionfree.com/gundam00/index.php?s=931fa53f271d321f8fb18f7c3a6b1ec5&showtopic=783&st=300&#entry4769482

FRAGMAN ÇIKMIŞ!

Spoiler:
insomnia
MS Pilotu
MS Pilotu
insomnia

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPtsi Şub. 22, 2010 8:32 pm

1- Film Jüpiterede 80 yıl önce geçen olayları konu alarak seri içinde açıklağa kavuşmayan olayları anlatacağı kesin gibi.

2- 2. sezon finali zaten bütün olayların tamamen GN driverlar üzerine kurulu olduğunu gösterdi.

3- Tüm Gundamlar hakkında az ve öz verileri elde ettik dimi:
Merak ediyorum Gundam Harute neden GN Archer'la aynı skop'a sahip?

Spoiler:

4- Artık GN driverların Jüpiterede üretildiğine kesin gözüyle bakabiliriz.

5- Umarım sadece dedikodudur; Fİlmin yönetmeni son Uzay Yolu filminden etkilendiğinden bahsederek bunu filmede yansıtacağını belirtmiş :S

6- Ayrıca renk tasarımlarında biraz değişiklik olduğu kesinleşti. Belki yeni süprizler içinde çok fazla açıklama yapmıyorlar gibi bir hava sezmedim değil.

7- Açıkçası gösterilmeyen yada yapımda bir anda karşımıza çıkacak yeni bir Gundamda olabilir gibi gözüküyor.

En son insomnia tarafından Ptsi Şub. 22, 2010 8:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPtsi Şub. 22, 2010 8:35 pm

Filmin bir diğer özelliği bir spinoff oalrak açıklanmış olması. En basitinden 2. sezonda Veda'nın bulunduğu Celestial Being kolonisinin kontrolü Ribbons'dan çıkıyordu. Fragmanda ise Boss karakterin kullandığı Mobile Armor'un bu koloniden kalkış yaptığını görüyoruz. Yani muhtemelen "CB, Veda'nın kontrolünü tam olarak ele geçirememiş olsaydı?" türü bir senaryo görebiliriz ama neticede şu yada bu şekilde olayların Jupiter'den gelen ( Bkz. Crossbone Gundam ) orjinal Innovade'lerle açıklanacağına ben de kesin gözüyle bakıyorum.
insomnia
MS Pilotu
MS Pilotu
insomnia

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPtsi Şub. 22, 2010 8:55 pm

Peki Mesajı editledikten sonra spoiler kısmındakiler hakkında ne düşünüyorsun
Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyPtsi Şub. 22, 2010 9:02 pm

Valla Uzay Yolu'nun son filmi hakkında çok yorum yapamayacağım ama şunu söyleyeyim, dünyanın en kral yönetmeni bile gelse -rezil etmeden- Gundam'a "uzaylı" sokamaz çünkü Gundam setting'i için bu bir tabu, ben son Star Trek filminin aslında bir spinoff olmasından ötürü bunu kastettiğini düşünüyorum. Benzer şekilde yönetmen "Kamen Rider Ryuki'nin bir hayranı olduğumdan filmini de onun filmi gibi çekmeyi düşünüyorum" demişti ve Ryuki'nin filmi aslında serinin finalle bitmeseydi nasıl devam edeceğine dair bir alternative continue filmiydi.

2. sezon chibi fragmanında da UFO vardı ve pek de UFO görmedik 2. sezonda Very Happy
insomnia
MS Pilotu
MS Pilotu
insomnia

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptySalı Şub. 23, 2010 12:34 am

Bu arada Filmin çıkış tarihi kesin olmasada belli olmuş arkadaşlar. Eylül ayı içinde izleyebileceğiz. Acaba spinoff olmasından dolayı sanki sezon finalindekinden farklı bir bitişi işleyeceğinden final bölümü biraz değiştirilerek filme adapte edilebilinirmi diye de bir soru yok değil aklımda. Gerçi bütün kaynaklar finalden 2 yıl sonrası için geçeceğini söylesede süprizlere hazırlıklı olmak lazım.

Chibi fragmandaki o ufoyu hatırladım.

En son insomnia tarafından Salı Şub. 23, 2010 12:44 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
insomnia
MS Pilotu
MS Pilotu
insomnia

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptySalı Şub. 23, 2010 12:44 am

Artık Unicorn'dan sonra burası şenlenecek sanırım. O zaman içerik yüklemey başlıyalım.

[/flash]
Krasimir
Innovator
Krasimir

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptySalı Şub. 23, 2010 1:42 am

Karakterler biraz daha büyümüş sanki...

bu hikayeyi özellikle 4 ana karakteri nedeniyle seviyorum.
Bu yıl bekleyerek geçicek belli oldu. Unutmayalım ki 00 movie'de geçince yine Unicorn'u beklemeye başlayacağız. Wink

Her türlü Gundam izleyicisi için iyi bir yıl...
insomnia
MS Pilotu
MS Pilotu
insomnia

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptySalı Şub. 23, 2010 3:09 am

Açıkçası yan karakterler sanki ana karakterlere göre biraz daha fazla büyümüş gibi durmuyormu. Yani biraz dengesizlik var gibi geldi.

Birde şimdi aklıma geldi eklemeyi unutmuşum; Nasıl 2. sezonda GN driverların yok olmadığına dair bir official art gördükse bilmem sizinde gözünüze takıldımı Harolarda yok olmuyor. Nena Trinity'nin Louise Halevy tarafından yok edildiği sahnede parçalar arasında görebilirsiniz. Ayrıca hatırlarsanız Satürn'deki araştırma labaratuarında kullanılabilir olarak bulunan (bozulmayan ve yok olmayan) tek şeydi kendileri. Kopya GN driverlarda onun sayesinde üretilmişti. CB'deki haro ile karşılaştığında "abi abi" diye bağırmasını hatırlıyorsunuzdur herhalde. Buda bana acaba tüm haroların aslında bir bağlantısı varmı diye düşündürmüyor değil. Sonucta CB'deki haro ilk kez trinitylerdeki haro'yu görünce abisi olduğunu nasıl anlayacak?
AnamurX
MS Pilotu
MS Pilotu
AnamurX

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Mobile Suit Gundam 00 - Movie   Mobile Suit Gundam 00 - Movie EmptyC.tesi Mart 20, 2010 1:35 am

Biraz geç oldu ama yüksek kalite fragman için tıklayın.[1920x1080]
http://anamurx.blogspot.com

Mobile Suit Gundam 00 - Movie
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Mobile Suit Gundam 00F/P/V
» Mobile Suit Gundam 00 : 2. Sezon
» Mobile Suit Gundam 00 (2007)
» Mobile Suit Gundam SEED (2002)