Mobile Suit Gundam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mobile Suit Gundam

1979'dan beri devam eden Mobile Suit Gundam efsanesi hakkında çeviriler ve indirme linklerininin yanısıra çeşitli Anime - Manga'lar konusunda incelemeler içerir.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler

+4
Kansu
Kuzgunn
Admin
insomnia
8 posters
YazarMesaj
insomnia
MS Pilotu
MS Pilotu
insomnia

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler Left_bar_bleue1/1Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler Empty_bar_bleue  (1/1)
Pilot Lv:
Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler Left_bar_bleue1/1Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler Empty_bar_bleue  (1/1)

Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler Empty
MesajKonu: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptyC.tesi Nis. 11, 2009 2:43 am

Evet arkadaşlar bugüne kadar çoğumuzun izlediği bir çok anime vardır. Burada herkes izlediği animelerin listesini yaparsa sevinirim. Hem tavsiye almak hemde genel bi kamuoyu yoklaması olmuş olur. İzlediğimiz Animeleri de tartışırız.

Sanırım ilk ben başlayacağım;

İzlemiş Olduklarım;

• Future Boy Conan [TV Serisi - 26 bölüm] Hastasıydım Çocukken TRT'de kaçırmazdım. Yeniden izlemside zevkli.
  • Wolf's Rain [TV serisi - 30 Bölüm] İndirirken çok çile çektiğim sunumlardan birisi daha.Like a Star @ heaven Anime Alt Forumundaki başlıktan takip edilebilinir!Like a Star @ heaven
  • Avatar [TV serisi - 61 bölüm] Bir kısım anime olarak kabul etmesede izlenmeli derim. (Anime değildir çünkü batı yapımıdır.)
  • Super Dimension Fortress Macross [TV serisi - 36 Bölüm] "Robotech" ile karışmasın. İngilizce izlemek zorunda kalmamda cabası!Like a Star @ heaven Anime Alt Forumundaki başlıktan takip edilebilinir!Like a Star @ heaven
  • Yerdeniz Öyküler [Film] kitap uyarlaması olması biraz yavanlaştırmış sanki?
  • Vampire Hunter D [Film] ilk Göz ağrım Exclamation
  • Howl's Moving Castle [Film] hiç unutmam gece 4'te izlemey başlayıp okula gidemedim.
  • Akira [Film] Yorumsuz.
  • Claymore [TV serisi - 26 bölüm] iyi başlayıp finali tatmin edemeyen manga uyarlaması.
  • Rüzgarlı Vadi [Film] bilindik Hayao Miyazaki filmi.
    Akumanın yazısından sonra, benimde Miyazaki hakkında bişeyler yazasım geldi. Kanımca Akuma'ya destek veriyorum, fakat onun kadar sert olmayan bi tavır içindeyim. Miyazaki, anime'nin reklam konusunda en başarılı ismi olmuştur. Ne yazık ki genelde anime izleyen insanlar Miyazaki yapımları hakkında, ilk deneyimlerini Miyazaki ile yaşayanlar göre farklı beğeniler sergilediğini söyleyebilirim. Biraz uzun bir cümle olsada bence doğru. Etrafımda benim anime merakımdan etkilenip, araştırma yapıp, doğal olarak karşılarına çıkan en populer yapımların Miyazaki'ye ait olması bu etmeni biraz daha artıyor. İlk animelerini izleyen ve Miyazaki ile bu işe başlayanlar 10/10 tablosunda bence çoğunluğu oluşturuyorlar. Tabi bu bir görüş. Bu görüşümü deneyimlerime dayandırdığımı kesin söyleyebilirim. Anime aşkına kapılıp devamı geldiğinde daha iyi yapımlar izledikçe nedense bunları bir şekilde Miyazaki'ye bağladıklarına şahit oldum. Belki bu kişilerin anime'ye ilk başta "Ne! Ben oturup çizgi film'mi izleyecem? Pöh!.." diyerek bir U çizmeleri olmasıda olabilir. Bunun payınıda Miyazaki'ye biçmeleri tuaf. Sonuçta renkler ve zevkler tartışılmaz.
    Son olarak tuâf gelebilir ama bu söylediğim yapımlar içinden Future Boy Conan'nı ayrı tutmak istiyorum. Miyazaki'nin ilk yapımı olmasına rağmen nedense bence en başarılı eseridir ve hiçbir diğer yapımıyla bence uzaktan yakından alakası yoktur. Belkide hikayenin uyarlandığı kitabın içerik olarak başarısının bunda etkisi olabilir. Burda bir çelişki oluşmaktadır. Yerdeniz öyküleri kitab olarak daha başarılı gözürken anime'si bence çok havada kalmıştır. ghibli ve Goro MIYAZAKI'nin etkisi olabilir. Merakımsa neden Miyazaki'nin bu projede bulunmamasıdır?
  • Ruhlardan Kaçış [Film] Anime'nin reklamını güzel yapmış olan bir yapım bence.
  • Death Note [TV serisi - 37 bölüm] Bence fazla abartılmış bir seri. Neden bu kadar sevildiğini çözemedim.
  • Fullmetal Alchemist [TV serisi - 51 bölüm + Film (Conqueror of Shambala)] ilemediyseniz başlayın. 2.'si yolda Very Happy
  • Princess Mononoke [Film] Hayao Miyazaki'nin önemli eserlerinde biri daha.
  • Space Battleship Yamato [Tv serisi 26 bölüm + 4 Film (Sadece 1'ini izlesemde :S)] ingilizce altyazı bile bulması sorunken :S Efsane Exclamation
  • Dragon Ball [TV serisi] çok yakın bir arkadaşımın dayatması sonucu.
  • Afro Samurai [TV serisi 5 bölüm + film (Resurraction) ] Seslendirmede Samuel L. Jackson ayrı bir tat katmış.
  • Ghost in the Shell [Film] TV serisini ve diğer filmleri izleme şansım olmadı.
  • Metropolis [Film] Beni çok bayan bi film olasada güzeldi.
  • Serial Experiments Lain [TV serisi - 13 bölüm] her ne kadar yeni başlamış olsamda... Very Happy
  • Gundam Seed [TV serisi - 50 bölüm] Hala bitiremedim.
  • Blood: The Last Vampire [Film] TV serisini izleme fırsatım olmadı bakalım.
  • The Mysterious Cities of Gold [TV serisi - 39 bölüm] Çocukluk miraslarından.
  • Initial D [TV serisi - 26 bölüm] Sadece ilk seriyi izlemeyi uygun gördüm çok yavan geldi...
  • Memories [Film] TRT 2'de çıktığı belirtilince sunumunu çok aramıştım. Sanırım orta sondaydım :S
  • Full Metal Panic [TV Serisi - 24 bölüm] En yakın zamanda diğer serilerede başlıyacağım.
  • Devil May Cry [TV Serisi - 12 bölüm] Popüler olunca anime bile oldu, olmasamıydı?
  • Final Fantasy Spirit Within [Film] İlk çıktığında tasarıma bayılmıştım
  • Final Fantasy VII The Advent Children [Film] Bence hakkını vermişler ama fikri olmayanlar için havada kalabilir bazı şeyler.
  • Code Geass: R1 [TV serisi - 25 Bölüm] İzlemesem olmaz sanırım dedim temposunu ne yazık ki hiç beğenmedim baştaki heyecean ve hikayenin gelişimi sonlaa doğru bence çok bocalamış. Son bölümlerde çok hızlı gelişen hikaye çökmüş kanımca
  • Code Geass: R2 [TV serisi - 25 Bölüm] Ancak 2. seri tempoyu düzene sokup beğenimi kazandı. Satrançdaki yeteneğimi daha fazla geliştirmek konusunda teşvik etmedi diyemem.
  • Vampire Knight [TV serisi - 13 Bölüm] Ravenloft okumuş birisi için bence vampirleri çok yavan anlatmış. Ne biçim suszluk anlatımı o öylr. Fikri olmayanlar için tavsiye etmem demek yalan olur.
  • Samurai 7 [TV serisi - 26 Bölüm] Akira Kurosawa'nın ölümsüz eseri. Animede gözüe batan ufak bir hata hariç :/
  • Darker than Black [TV serisi - 25 Bölüm] Beğenmedim desem olmaz ama beğendim demekte yanlış. Çok akıcı bulamadım ne yazık ki. Ancak 2. sezon geliyor belki fikirlerimi Code Geass'da olduğu gibi değiştirebilir.
  • Vampire Knight Guilty [TV serisi - 13 Bölüm]Bence her manganın anime olmaması gerektiği üzerine bir örnek olmalı. Sadece izledim ve bitti, fazlası ne yazık ki yok.
  • Strait Jacket [OAV - 3 bölüm]Konusu hoştu işlenişinide beğendim. Özellikle zırh tasarımları oldukça tatminkar.
  • Hellsing [TV Serisi - 13 Bölüm]Konu anlatımı beğenmedim. Tavsiye üzerine izlediğimden beklentim vazlayadı sanırım.
  • Hellsing Ova[TV Serisi - 13 Bölüm]
  • Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Tachikoma Special's [OVA - 26 Bölüm] Süper yapay zeka geyikleri. Bazıları 10/10 hakkını vermek lazım.
  • Origin: Spirits of the Past [Film] Niye izledim bilemiyorum sanırım boşta kaldım ki izlemişim. Bence vasat.
  • Pale Cocoon [OVA] Nüanslarına bayıldım.
  • Blue Submarine No.6 [OVA]Zorndyke'nin oğlunun takıntısı biraz yersiz değil mi?
  • Eureka Seven[TV serisi - 50 Bölüm + Film]Filmi her ne kadar daha pişiyor olsada ben çok eğlenceli buldum vermek istediği tadı elinden gelen en iyi şekilde vermiş bir yapım. Ancak final biraz seriye zayıf kalmış gibi geldi.
  • My Neighbor Totoro[Film] Bu da Yorumsuz kalsın.
  • Kakurenbo - Hide & Seek[Film]
  • Full Metal Panic Fumoffu [TV serisi - 12 Bölüm]
  • Mobil Suit Gundam 0079 [TV serisi - 43 Bölüm]
  • Mobil Suit Gundam Zeta [TV serisi - 50 Bölüm]

Şuan İzlemekte Olduğum;

• Full Metal Alchemist: Brotherhood [TV serisi - 26/? Bölüm][26/?]Mangaya daha sadık olacakmış takipteyiz.
  • Ghost in the Shell: S.A.C. [TV serisi - 26 Bölüm][1/26]
  • Ergo Proxy [TV serisi - 23 Bölüm][9/23]
  • Planet ES [TV serisi - 26 Bölüm] [1/26]

Sıraya Bekleyenler;

• Cowboy Bebop [TV serisi - 26 Bölüm + Filim]
  • Basilisk [TV serisi - 24 Bölüm]
  • Ghost in the Shell: S.A.C. [TV serisi - 26 Bölüm]
  • Elfen Lied [TV serisi - 13 Bölüm + 1 OAV]

En son 29 Aralık 2009 Salı, 11:15 tarihinde güncellendi.

En kısa zamanda sizleride bekliyorum arkadaşlar. Şimididen kolay gelsin.
lol! Birde sitemim olacak, diğer üye arkadaşlarıda forumda görmek istiyorum. Üyeler içinde aktif olanların sayısı bana çok az göründü de.Sleep
Devamlı olarak bu listei güncel tutmaya çalışacam sizdende aynı ilgiyi bekliyorum

Final Fantasy Spirit Within - İzleyecek bir şey yoktu o aralar.
Final Fantasy VII The Advent Children - FFVII olunca konu, Vincent i görelim dedim.

En son insomnia tarafından Salı Ara. 29, 2009 12:17 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 41 kere değiştirildi (Sebep : En son Animelerimi Güncelledim!)
Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptyC.tesi Nis. 11, 2009 2:23 pm

-Kimagure Orange Road
Çok kanallı döneme az bir zaman kala TRT'nin yaz kuşağı animelerinden birisiydi. Haftalık yayınlanırdı, tamamı verilmedi. (Sanırım 20. bölümünden önce bitti) Açıkçası hayal meyal hatırlamama rağmen tuhaf bir çekiciliği vardı ki o döneme dair anılarımın yıllar sonra canlanması (97-98 gibi, BRT'deki Anime kuşağının da etkisiyle...) yeniden aramaya başladım. 2000 sonu 2001 başları gibi ilk RM kopyası elime ulaştı (VHS Rip tabii ki) ama yıllar sonra eski sevgilinizi, o hala sizi ararken görmek gibi bir his yaşatmıştı. Hatta öyle ki, hiç bitmesin diye bölümler arası süreyi 1-2 haftaya dek uzatmıştım. Seri ve tabii ki filmler bittiğinde o sevgilinizi sonsuza dek yitirmiş kadar olacak, büyük bir darbe hissedeceksiniz. Size tüm o hayat kadar samimi anlardan bahsetmeyeceğim, yada yıllar yıllar sonraki Lost'daki Desmond - Daniel odaklı bölümler veyahut Groundhog Day gibi radikal filmlerle neredeyse aynı senaryoya sahip, eşsiz özgünlükte konulu bölümlerden de bahsetmeyeceğim, flashback sahne kullanmaksızın 35-40 bölüm geriden ilk birkaç bölümdeki, -belki o an için fonksiyonsuz sandığınız bir diyaloga- gönderme yapıldığını anladığınız anda yaşayacaklarınızdan da... Söyleyeceğim tek şey, izleyin, izletin olacaktır. Zira neredeyse hiçbir daha hiçbir Anime'de bu hissi yaşayamayacaksınız.

not: http://a.scarywater.net/live-evil/%5BLive-eviL%5D%20Kimagure%20Orange%20Road%20-%20Ep%2001%20%5BAbcb0001%5D.mkv.torrent kısmında yıllar yıllar önce benim gibi hissedenlere adanmış bir notu görebilirsiniz.

-Space Cruiser Yamato

Japon yapımı olmayan her tür animasyonu izlemeyi bırakmama daha çocukken sebep olmuş 2 yapımdan birisidir. (Diğeri Baldios) Sanırım Türkiye'de tamamı verilmedi ama sonlara doğru izlediğim bölümlerden birisi bile bu seriyi yıllar sonra nasıl efsane olduğunu anlamama daha o zaman anlamama yetmiştir. Anime'yle ilgilenen herkesin şu yada bu şekilde izlemesi gerektiğine inandığım bir seriler dizisidir aynı zamanda. Hardsub seriler izleme coşkumu çok düşürdüğünden adam akıllı izleyebilmek için orjinal DVD setini aldım. Düşünün yani... Zira bu seri, episodik başlayıp biten gayri ciddi Anime'lerin doldurduğu kitlenin içinden -ilk Gundam ile birlikte- sıyrılıp Anime'yi evren anlatımı yapma çabasına kavuşturan ilk serilerdendir.

-Nausicaa ve diğer Hayao Miyazaki filmleri

Açıkçası hep Nausicaa haricindeki Miyazaki filmlerinin çok abartılmış, yeni bir mesajı olmayan, çelişkiler taşıyan filmler olduğunu düşünmüşümdür. Eh işte diyebileceğim Kiki's Delivery Service ve Laputa ile hala çok iyi bir film olduğunu yoksaymadığım Nausicaa dışındaki tüm Miyazaki filmleri -yanlış anlaşılmasın, Ghibli'nin Miyazaki yönetmenliğinde olmayan filmlerini ayrı tutuyorum- bana göre gerçekten vasat altı filmlerdir. Seven, tek cümleyle 10/10 basan kitlenin büyüklüğünün farkındayım. Fakat "Haftada 1-2 saatten fazla TV'nin çocuklara zararlı olduğunu, Anime'lerin çocuklara şiddet aşıladığını, kendisini herşeyden çok 'bir hikaye anlatıcısı' olarak gördüğünü" anlatan Miyazaki'nin Mononoke Hime'sinde kafa kol koparan şekilde Kara Murat tarzı savaş sahneleri içermesi, koca Spirited Away'da empati yapacak tek mesaj bulamayışım, Howl's Moving Castle'ın ne anlattığının bile belli olmaması (arka planda devletler arası bir savaş var, ne için ve ne uğruna onu bile anlamıyoruz bir ateş cininin mıymıylarını dinleyeceğiz diye!) , Mononoke Hime'nin 25 küsür yıl önceki Nausicaa'nın üzerine ynei hiçbirşey koyamaması ve bunun gibi pek çok şey yüzünden bir Miyazaki hayranı olmadım ve hiçbir zaman da olacağımı sanmıyorum. Yegane bir saygı sebebim varsa da sanırım o da Hotaru no Haka, Whisper of Heart, Ocean Waves gibi şaheser filmlerin ortaya çıkmasına mazhar olacak Ghibli'nin kurulmasını sağlamış olmasıdır. Ama ne acıdır ki -kişisel kanımca- Miyazaki'nin kendi rejisi dışındaki genel Ghibli sineması, Miyazaki ile gözardı edilemeyecek şekilde görsel stil benzerlikleri göstermekte olmasına rağmen hatırı sayılır miktarda Anime'si ile -elbette tamamı değil- Miyazaki'nin bu kişisel reji kariyerinin çok ilerisinde başarılı çalışmalar vermiştir. Tabii bir kişinin bile bu yazdıklarımı onaylamayacağından de adım gibi emin olduğumdan Ghibli'nin (ve Miyazaki'nin) Anime'nin dünya kapsamında reklamını yeteri kadar iyi yaptığını belirterek bu konudaki satırlarımı sonlandırıyorum. Her ne kadar bu reklam başarısının getirdiği Spirited Away Oscar'ının yanında Oscar aday adaylığını geçemeyen Satoshi Kon filmlerinin (Paprika, Millennium Actress... gibi) bir Spirited Away'den çok mü zayıf olduğunun tartışmasına hiç girmeyecek olsam da...

-Macross Zero :
Prequel olarak başarılı ve efekt detayı olarak zirve bir yapımdı. (Bu yönüyle MSIGLOO'lara benzetilebilir) MSIGLOO'dan farkı ise maalesef serilerin genelinin, yani maalesef SDF ve Plus harici tüm Macross'ların -ki bölüm fazlalığı olarak bu kısmın tüm Macross'ların tamamına yakın olduğunu söylemek mümkündür- bu 3 yapım yanında oldukça sönük kalmasıydı. Ki konu ve senaryonun, "iyi Macross'lar" içinde nispeten daha sade bir öykü olan SDF ve Plus'a göre daha zayıf kaldığını da söylemek gerekir. Ama şunu da söylemek isterim ki ileride mutlaka eşle dostla oturup 2. bir tekrar yapma ihtiyacını hissedeceksiniz.

-Spriggan
Bundan 8-9 yıl önce kendi PC'mde izlediğim ilk 3 Anime'den... Pek iyi eleştiriler almamış olsa da hiç sıkılmadım, şahsen almak istediğimi aldım. Manga'sı OVA serisi şeklinde aynı evrende geçen yılda bir ayrı bir macerayla vizyona gelseydi ve de Katsuhiro Otomo prodüksiyonda daha geniş yeralsaydı şu an Hellsing Ultimate'den filan değil Spriggan'dan bahsediyor olabilirdik. Disk bazlı ilk Metal Gear Solid'e Boss mantığı ve kahramanıyla ilham kaynağı olan, aralarında Universal Soldier, Indiana Jones and the Last Crusade ve Akira da bulunan pek çok filmi ideal dozda harmanlayan, kanımca güzel bir film. Güzel olduğu kadar kısa ve "bol keşke'li" bir film daha doğrusu.

-Elfen Lied:
-GANTZ:
-Kimi Ga Nazomu Eien:
-School Days:

İzlemeyin, izletmeyin, niye diye de sormayın.

-A Wind Named Amnesia:

Buradan alalım sizleri...

~Güncellenecek

En son Admin tarafından C.tesi Nis. 11, 2009 4:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
http://gundam.powerrpg.net
Kuzgunn
MS Pilotu
MS Pilotu
Kuzgunn

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptyC.tesi Nis. 11, 2009 3:45 pm

Aklıma gelenleri yazıyorum. ( Daha doğrusu büyük kısmını MAHQ dan kopyaladım.)

Mobile Suit Gundam - Yorum falan yok.
Mobile Suit Zeta Gundam/A New Translation - Buna da yorum yapamam.
Mobile Suit Gundam ZZ - 30. bölümde kaldı.
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack - Tadı bambaşka.
Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket - Kurgusu güzeldi.
Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory - Kafam hala karışık.
New Mobile Report Gundam Wing - Deathscythe, Deathscythe Hell ve Duo Maxvell dışında bir şey demiyorum.
Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team/Miller's Report - Karada geçmesi ve savaş sahnaleri aklımdan çıkmıyor.
After War Gundam X - 21. Bölümde kaldı.
New Mobile Report Gundam Wing: Endless Waltz
Mobile Suit Gundam SEED - U.C. Remake 1
Mobile Suit Gundam SEED ASTRAY - - 5 - 10 dakika üzerinden yorum yapmam.
Mobile Suit Gundam SEED DESTINY/Special Edition U.C. Remake 2
Mobile Suit Gundam SEED C.E. 73 STARGAZER - SEED e balış açım değişti.
Mobile Suit Gundam 00 - Bitti de kurtulduk. Dynames, Lockon ve Graham Aker başrollerde olsaydı daha iyi olurdu.
Gundam Evolve - Grafikler ve görsel şölen.
Mobile Suit Gundam MS IGLOO: The Hidden One Year War - Savaşı Zeon ve destek birliklerinin gözünden seyredebilmek güzeldi.
Mobile Suit Gundam MS IGLOO: Apocalypse 0079
Mobile Suit Gundam MS IGLOO 2: The Gravity Front - Daha vol. 1 i seyrettim ama kara savaşı olması güzel.
Super Dimension Fortress Macross - Uçaklar ve mecha
Super Dimension Fortress Macross: Do You Remember Love? Hatırlayamadım =P
Macross Frontier - Savaş sahneleri hariç yalandı.
Macross Zero - Hiç bir şey anlamadım.
Blue Gender - Senaryo bir yerden sonra kopunca bende koptum.
Zone of the Enders: Dolores Yoji Shinkawa ve Hİdeo Kojima ismi geçti diye seyrettim.
Eureka 7 - Neden seyrettim bilmiyorum. Ama eğleneceliydi.
Saber Rider - Çocukluğumdan kalmış aklımda.
Ghost in the Shell - Wachowski Biraderler bu olmasaydı Matrix olmazdı dediler, ben de bi bakayım dedim sonra what's the matrix, it's all about GitS =)
Ghost in the Shell 2 Devam olunca seyredilmeden durulmaz dedim.
Ghost in the Shell Stand Alone Complex - Tochikawalar =)
Samurai 7 - Film seyredilir de bu seyredilmez mi dedim. iyi demişim.
Hellsing - Dracula ve vampirler olunca konu kaçmaz dedim. Alucard ı görür görmez tanıdım =)
Berserk - Nasıl seyrettim hatırlamıyorum ama değdi yani.
Devil May Cry - Bir mucize olurda Sparda hakkında bir şey çıkar diye 12 bölüm katlandım. Dante Devil Trigger bile yapmadı sağolsun. O yüzden out.
Final Fantasy Spirit Within - İzleyecek bir şey yoktu o aralar.
Final Fantasy VII The Advent Children - FFVII olunca konu, Vincent i görelim dedim.
Resident Evil Degeneration - Hiç bir şey dememe gerek yok. this movie contains scenes of explicit violence and gore!
Vampire Hunter D - Sonunda ağladığım tek anime. Ben hep D dedim, Meier dediler. Neymiş ölümsüz aşkmış onun ki. U... D ninkide ölümsüz yalnızlık değil mi?

Aklıma gelenler bu kadar. Birader Admin'in güncellemeyi görünce şok olabilirsin!
Kansu
Yeni Üye
Kansu

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptyPaz Nis. 12, 2009 1:07 am

İzlediklerimin tümü değilde favorim arasında sayılabilecekler;

MSG 00 ve S2: İlk Gundam deneyimim ve izlediğim animeler içinde en güzeli. Fazla söze gerek yok. Yaşamak lazım Very Happy
Code Geass: 1 yıllık anime izlemeyişimden sonra hem mecha olarak hemde konusu itibariyle dönüş için izlediğim güzel bir seriydi. Müzikleri olsun, animasyonu olsun, mecha dizaynları, karakterler, özellikle R2'de "Zero Requiem" bombası kesinlikle favorilerim arasına girmesi için ve zevkle seyretmem için yeterli sebepler ^^
Baccano!: Bitireli çok olmadı daha bu sabah OVA'ları dünse seriyi tamamladım, ama gerçekten harikaaa ötesi bir deneyimdi ^^ Amerikan gangsterlerine oldum olası olan hayranlığımı kat kat arttırdı, aynı anda pek çok duyguyu yaşattı. 1930lu dönemlerin Amerikasında bir tren yolculuğunu, trendeki katliamı ve karakterlerin geçmişlerini(ki birsürüü karakter var) tek tek 13 bölümde işleyebilmişler ki bu bence büyük bir başarıdır. Müzikleri animeyi izlemek için tam gaz olmuş, özellikle açılış şarkısını Guns 'n Roses'ın yapmış olması benim için ayrı bir keyifti.
Nodame Cantabile: Klasik müzik hayranları için birebir bir seri. Nodame'ye bir yandan gülerken, bir yandan hırsına hayran kaldım izlediğimde. Aynı şekilde Chiaki'yede, müzisyen ruhu bu olsa gerek.
Clannad: Hayattan kesitlerin mükemmel bir şekilde anlatıldığı bir animeydi, ağlamaktan gözlerim şiş şiş gittim okula 1 hafta T_T Drama izlemeyi özlediğim bir sırada damga niteliğini koydu, harikaydı.
Vampire Knight: Vampirleri sevmemi sağlayan bir seri bu da. Aslında mangası çok çok daha orjinal (Shoujo mangalar tadından yenmiyor valla.) Baş karakter olacak Yuuki Cross görmemişine ne kadar illet olsamda, dramasını ve karakterleri ilginç bulduğum için sevmiştim. Ancak 2.sezon Guilty'den bariz bir şekilde nefret ettiğimi söylemeliyim. Hiç izlenmese daha iyi.

Bunların dışında yeni sezon animelerinden;
K-ON!: 4 kızın okulda kurdukları müzik klubundeki müzik çalışmaları kısaca, henüz 2 bölüm çıktı ama gerçekten sevimli bir anime Very Happy Rock müzik hayranı bir insan olarak zevkle izliyorum açıkcası ^^
Basquash!: Açıkcası Mecha ve Spor türlerinin orjinal bir karışımı olarak izlemeyi hedefliyordum bunu, değişik bir fikir gibi gelmişti. Ancak ne mechalar beklediğim gibi çıktı, ne gidişatı, üstüne üstlük tam bir fan servis animesi olmuş. 2.bölümüde izledim 3tede aynı saçmalıklar devam ederse bırakacağım. Hiç başlamayın derim.
Sengoku Basara: Samuray animelerini sevmediğimden bitirmek için bitireceğim bir seri olacak gibi görünüyor No
07-Ghost: Bu da fangirller için hazırlanmış bishie dolu bir seri (e hep erkekleremi bizede lazım biraz eğlence XD). İlk bölümü gayet hoştu, değişik görünüyor, ancak karakterlerin olaylar karşısında verdiği tepkiler aptal derecede komik. Çok uyumsuz ve abartılı geldi. Tek sevmediğim yanı bu şuanlık sanırım.

Aklıma gelenler şuanlık bunlar, izleyip hatırladıkça yazarım Smile
http://www.soulofanime.org/cemis
insomnia
MS Pilotu
MS Pilotu
insomnia

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptyCuma Haz. 12, 2009 9:13 pm

Forumu takip eden diğer arkadaşlardan hiç anime izleyen yokmu? Sonuçta burda kimsenin bir biri ile bir yarıştığı gibi bi fikre kapılmasını istemem! Yukardaki listelerimize bakıp ben hiç yazmıyayım gibi bir fikirde oluşmasın lütfen. Bir tane bile izlemiş olasnız burda yaptığımız aktiviteye katılırsanız hiç katılmıyor olmanızdan çok daha değerlidir benim için. Böyle birbirimiz daha iyi tanıyıp, Forum içi daha farklı aktivitelerde bulunma konusunda ilerleme kadetmiş olucayız. Bu hem tüm forum kulanıcıları hem bizim için faydalı olucaktır. Katılımlarınızı sırf bu başlık için değil tüm diğer başlıklar için artmaını diliyorum Arkadaşlar.
Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptyCuma Haz. 12, 2009 9:24 pm

Yarın üstteki liste baya baya uzayacaktır Very Happy En azından şu an konuyu canlandırmak için birkaç giriş daha yapayım:

-Boogiepop Phantom : Serial Expeirments Lain, Texhnolyze ve Ghost Hound'un yönetmeninden zihin açıcı bir çalışma. Daha çok Franz Kafka kitaplarını anımsattı bana. Tribüne oynamıyor, anlatacak şeylerini metaforlar arka planında veriyor ve biterken zihninizin derinliklerinde şüphe kıymıkları bırakıyor. Anime'ye seviyeli bir başlangıç için alternatif öneri listemdeki Anime'lerden. Zira her karesi ve her diyalogu ile kullanılan emek, şu sıralar sezonları dolduran bir yığın beyaz et sömürüsü Anime'yi daha bir anlamsızlaştırıyor ve hissettiğiniz şey bir zihinsel tecrübenin zirvesi olduğu kadar sizi bu tadın daha çok fazlasına rastlamak konusunda daha bir umutsuzluğa sevkediyor maalesef.

-BlackJack : Aslında ayrıyeten bir de TV serisi sahibi de olmasına rağmen ben doğrudan Movie ve OVA'ları ile başlamanızı öneririm zira TV serisi basitleştirilmiş çizimleriyle sadece 1960 sonlarındaki Manga'nın ilk haline benzetilerek bir nevi anniversary version oluşturmak istenilmiş. Her biri farklı öyküler anlatan ve kendi içinde başlayıp biten OVA ve Movie ise BlackJack'ın -kanımca- gerçek özünü oluşturuyor. Karakterimiz bir doktor ve meslekten gelen yeteneklerinin yanısıra sadcee kendisinin uygulayabildiği birkaç sırra sahip. Becerikli elleri ve bu kimsenin bilmediği sırları onu dünyadaki belki de en pahalı hizmetin sahibi yapıyor. Güney Amerika diktatörlüklerinden ilça kartellerine, CIA'den mafyaya birçok grup onun hizmetlerini elde etmek için adeta dünyayı yakmaya hazır. Kahramanımızın istediği şey ise sadece sessiz, sade bir yaşam, sadeliğin güzelliği... Teklifleri -milyonlarca dolar olsa bile- reddedebiliyor yada öte yandan karşısına çıkan bazı ahlaki işleri para almadan halledebiliyor da.

Ama bir noktadan sonra sahip olduğu yetenekler ve karanlık geçmişi nereye saklansa da onu dışarı çıkmak zorunda bıraktıracaktır ve bu da yanlızlığı arzulayan sessiz kahramanımızın huzuru arayış öyküsünü daha bir dramatik kılar. Zihne hitap eden, ömürde bir gelecek animelerden. Gerçek bir sanat eseri.
burock
Yeni Üye
burock

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptyCuma Haz. 12, 2009 10:18 pm

gundam seed:ilk 20 bölümü izledim gerisinin altyazısının cıkmasını bekliyorum
gundam 00:2. sezonun cevrilen yerine kadar izledim bunuda dört gözle bekliyorum
naruto&naruto shippuuden:nerdeyse her animecinin izledigi bir seri oldugu icin fazla söze gerek yok
bleach:narutoyla aynı
death note:şuana kadar izlediğim en iyi anime diyebilirim
code geas 1&2:gerçekten güzel bir yapım ne diyeyim
air gear:cok güzel ve hafif echi bir anime
full metal panic:sadece mecha diye izledim beklentilerimi pek karşıladığı söylenemez
macros zero:ufak bir mecha serisi icin oldukca güzel
black lagoon:normal birinin yasadışı bir ceteye katılması ve orada yaşadıkları anlatılıyor
basilisk:yine ninjalar arası dövüşleri anlatan bir anime,sonu tam bir animeden bekleneceği gibi
samurai 7:bir köyün kendisini korumak icin tuttugu 7 ninja ve onlar arasındaki olayları anlatıyor oldukce güzel bir anime
star wars the clone wars:yine oldukca güzel bir yapım
d.gray man:süper bir anime kesinlikle herkes izlemeli
darker than black:özel güçleri olan bir insanın başından gecen olaylar anlatılıyor
soul eater:oldukca güzel bir yapım ölüm,kader,ruh gibi konuları komedi ile harmanlayarak yapılmış güzel bir seri
slam dunk:süper bir basketbol animesi
ruroni kenshin(yanlış yazmış olabilirim):cocukken izlediğim güzel bir anime
full metal alchemist:süper bir anime herkese tavsiye ederim
devil may cry:oyun uyarlaması olsada çok güzel bir anime
final fantasy:yine oyun uyarlaması güzel bir anime
one piece:korsan hikayeleri
tsubasa:cocukluğumun animesi bunun yüzünden sabah 6 da kalktımı bilirim
pokemon:yine cocukluğumun animesi
yugioh:aynı
burninggundam
MS Pilotu
MS Pilotu
burninggundam

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptyCuma Ekim 02, 2009 11:49 pm

ilk olarak captain tsubasa bildiğiniz küçük golcü...
red baron... kızıl robotun inanılmaz savaş yeteneği... bulursanız mutlaka izleyin...
pokemon... küçük cep canavarları Very Happy
digimon... ilk 3 sezonunu seyrettim tadı hala damağım da...
gundam wing... heero adamımsın
gundam wing endless waltz... heero hala adamımsın...
gundam g... this hand of mine is burning red...its loud roar tells me to grasp victory yada This hand of mine glows with an awesome power! Its burning grip tells me to defeat you... süper ya...
rüzgarlı vadi... süper bir filmdi...
aklıma geldikçe eklerim...
insomnia
MS Pilotu
MS Pilotu
insomnia

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptySalı Ara. 29, 2009 12:23 pm

Ya tamam bu sene kesat geçiyorda hiç birşey izleyen yok mu bu aralar güncelleme falan yok ortalıkta. Forum çok sesizleşiyo böyle. Gerçi malüm vize haftası ama. Hadi bakalım bir iki liste daha görelim Very Happy Sonra silecem bu mesajı =P
RaD
Yeni Üye
RaD

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptySalı Ara. 29, 2009 3:55 pm

Krasimir
Innovator
Krasimir

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptySalı Ocak 19, 2010 8:00 pm

Kusura bakmayın bu küçük şey için yeni bir topic açmak istemedim ama bunuda söylemeden edemiyeceğim.

Ters Ninja sitesi yazarlarından biri gelmiş geçmiş en iyi 10 anime serisi diye bir liste yapmış. Bilmiyorum katılırmısınız ama bu liste gerçekten çok komik ....

Listede yer alan bazı yapımlar güzel klasik sayılabilecek yapıtlar ama bunun gelmiş geçmiş kımsını pek anlıyamadım Razz

1. Burîchi [a.k.a. Bleach] – Noriyuki Abe
2. Desû Nôto [a.k.a. Death Note] – Tetsurô Araki
3. Toriniti Buraddo [a.k.a. Trinity Blood] – Tomohiro Harata
4. Erufen Rîto [a.k.a. Elfen Lied] – Mamoru Kanbe
5. Tenshi Kinryôku [a.k.a. Angel Sanctuary] – Kiyoko Samaya
6. Gasuringâ Gâru [a.k.a. Gunslinger Girl] – Morio Asaka
7. Kyûketsuki Miyu [a.k.a. Vampire Princess Miyu] – Toshiki Hirano
8. xxx Horikku [a.k.a. xxx Holic] – Tsutomu Mizushima
9. Berusaiyu no Bara [a.k.a. The Rose of Versailles] – Tadao Nagahama & Osamu Dezaki
10. Rosario to Banpaia [a.k.a. Rosario + Vampire] – Takayuki Inagaki
Admin
Innovator
Admin

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptySalı Ocak 19, 2010 8:16 pm

Bu listede XXXHolic ve Elfen Lied'i gördüktenten sonra Ters Ninja'nın gözümde değeri kalmamıştır diyebilirim sadece.

edit: Kişisel görüştür, sebeplerim var ayrıca. İleride inceleme şeklinde genişçe okuyacaksınız.
insomnia
MS Pilotu
MS Pilotu
insomnia

Mecha RPG
MS Upgrade Lv:
Pilot Lv:

MesajKonu: Geri: Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler   Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler EmptyÇarş. Ocak 20, 2010 1:27 am

Bence bu liste sadece kendi görüşleri içinde en iyiler olabilir. Genelleme yapmak adına yanlış olur. Hatta bilmeyen insanları yanlışbile yönlendirebilir. Ben böyle bir liste oluşturmaya kalkmadan önce 2 kez yaptığımın doğru olup olmadığını düşünürüm. Tabii bu benim şahsi görüşüm. Yinede böyle oluşturulmuş bir çok lisye görüp saygı duymadıklarım olmadı diyemem.

Bugüne Kadar İzlediğimiz Animeler
1 sayfadaki 1 sayfası