Mobile Suit Gundam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mobile Suit Gundam

1979'dan beri devam eden Mobile Suit Gundam efsanesi hakkında çeviriler ve indirme linklerininin yanısıra çeşitli Anime - Manga'lar konusunda incelemeler içerir.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sentou Yousei - Battle Fairy Yukikaze (2003-2005)

YazarMesaj
Kuzgunn
MS Pilotu
MS Pilotu
Kuzgunn

Sentou Yousei -  Battle Fairy Yukikaze (2003-2005) Empty
MesajKonu: Sentou Yousei - Battle Fairy Yukikaze (2003-2005)   Sentou Yousei -  Battle Fairy Yukikaze (2003-2005) EmptyCuma Kas. 13, 2009 7:36 pm

Sanırım geçen ekim ayıydı. Ofiste öğle vakti delirmelerine maruz kalmış bir durumda masamda bir şeyler yapmaya çalışıyordum. Eeh dedim, en iyisi eski oyunların videolarını seyretmek. Youtube'da Ace Combat Zero The Balkan War ve Ace Combat 5 The Unsung War videolarını seyredeyim derken Ace Combat Yukikaze diye bir video buldum. Yeni oyun çıkıyor diye nasıl sevindim, nasıl sevindim. Tabi Namco-Bandai'nin 6. oyunu xbotlara hediye etmesi, lan acaba bu da mı dememi sağladı ama gördüğüm şey alakasızdı. Bu bir animeydi.

Video bitti ve saniye bile düşünmeden indirdim. Akşamına seyrettim

Yakın bir gelecekte geçen 5 bölümlük OVA'nın konusu ise şöyle;
Otuz yıla yakın bir süre önce Dünya, JAM diye bilinen uzaylı gücü Antarktika üzerindeki bir boyut kapısını kullanarak Dünya'yı istila etmeye kalkışmışlardır. Birleşmiş Milletler tehlikeye karşı koymak amacı ile bir savunma gücü kurar ve kanlı savaşlar sonucunda JAM'leri boyut kapısının diğer tarafına insanların Fairy dediği gezegene doğru sıkıştırmayı başarmıştır. Fakat savaş hala devam etmektedir. Ana karakter Rei Fukai, Fairy Hava Kuvveti (FAF)'ne bağlı Özel Hava Kuvveti (SAF) 'nde Yukikaze kod adlı sezgisel yapay zekaya sahip gelişmiş silahlı keşif uçağı olan Super Sylph B-504'in pilotudur. Bir görev sonrasında B-503 ve ekibi dost-düşman tespiti (IFF) yapılamayan bir Super Slyph ile karşılaşır. B-503'ün yapay zeka sistemi Yukikaze'nin uçağı düşman olarak tanımlaması üzerine Fukai uçağı düşürür. fÇatışmadan ağır hasar alan b503 telsizcinin ölmesi ve Fukai'nin bilincini kaybetmesi yüzünden Yukikaze tarafından üsse indirilir.

İzlemeden önce asla Macross benzeri bir şey beklemiyordum ama Ace Combat vari bir senaryo olacağını tahmin ediyordum. Ama öyle olmadı tabi. Macross'a kesinlikle benzemiyor, bu hikayede ne bir ilişki ne de başka bir şey var. JAM'ler hakkında bile tam bir bilginiz olmuyor OVA bittiğinde. Senaryonun karanlığı ve sadece Fukai-Yukikaze ilişkisi üzerine işlenmesi beni bambaşka diyarlara götürdü. Çoğu bilim-kurgu yapımlarında gördüğümüz makina akıllanınca insanlık hapı yutar olayı Yukikaze'de yok. Bir insanla makinanın beraber omuz omuza çarpışmasını anlatıyor kısaca. Tasarımlara gelince aşağı yukarı Ace Combat 3 Electrosphere deki tasarımlara benziyor. Macross'takilerden iyi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Dün bir defa daha izlediğim bu yapımı paylaşmak istedim zira Türkçe anime sitelerinde konu ile ilgili hiç bir şey yok. Kaçırılmaması gereken bir yapım.

Bir en sevdiğim sahnelerden oluşan bir AMV ile yazıma veda ederken...

Sentou Yousei - Battle Fairy Yukikaze (2003-2005)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mobile Suit Gundam SEED DESTINY (2005)