Mobile Suit Gundam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mobile Suit Gundam

1979'dan beri devam eden Mobile Suit Gundam efsanesi hakkında çeviriler ve indirme linklerininin yanısıra çeşitli Anime - Manga'lar konusunda incelemeler içerir.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

City Hunter

YazarMesaj
Admin
Innovator
Admin

City Hunter Empty
MesajKonu: City Hunter   City Hunter EmptyPerş. Ocak 14, 2010 10:59 pm

City Hunter E7_450xNULL

Womanizer karakterlerle aram normalde hiç de iyi değildir. İstisnası City Hunter diyebilirim çünkü Ryu Saeba afacan bir çocuk gibi, ne yapsa kızamıyorsunuz.

City Hunter'i ilk kez Jackie Chan'in oynadığı uyarlamasıyla izlemiştim. 2003/2004de Mangas TVde izledikten sonra tam da o sırada başlayan fansub/ripleri gözüme çarptı ve edinmeden edemedim. City Hunter şu anda sevdiği tarz ne olursa olsun herkese önerebileceğim seriler.

City Hunter'in öyküsü özel dedektiflik yapan Ryu'nun ortağının öldürülmesiyle başlar. Ortağı ölmeden ondan üvey kardeşi Kaori'ye göz kulak olmasını vasiyet eder. Fakat Kaori'nin hızlı büyümesiyle Ryu verdiği bu söze karşı kararsızlıklar yaşamaya başlayacaktır.

Sunrise adına yakışır güzellikte bir seri. En basit tabirle eski komedi-macera özel dedektif hikayelerini anımsatıyor size. Her bölümün kendi içinde bir hikayesi var ve her bölüm yeni bir kadın demek! Belki womanizer'lik oranı biraz yüksek bir seri ama City Hunter'ların sonrasında çıkan ve Ecchi level'e güvenen başka seriler ile City Hunter'lar arasındaki izlenebilirlik farkına baktığımızda bu en azından hafifletici bir neden oluyor.

Müzikleri gerçekten harika, zaten izledikten bir süre sonra tüm OSTlarını edinme ihtiyacı hissettim. Zaten Yasuo Uragami ve Sunrise işbirliğinden kötü müzikler asla beklenemez.

City Hunter Cb_450xNULL

Orjinal seriden birkaç yıl sonra Jackie Chan'in Ryu Saeba'yı oynadığı bir filmi de yapılmıştı. Film seriden herkesin hatırlayabileceği bir bölümün uzatılmış hali gibi, şu gemidekilerin rehin alındığı bölüm. Film seride, Ryu Saeba'nın libidosunun düzenli olarak Kaori'nin balyozu yoluyla tedavi edilmesi kısımlarını es geçmemiş. Filmin aksiyon yönü ise benim bağımlısı olduğum uzakdoğu aksiyon/b filmi miksajında yapılmış. (Hala arada bir açıp izliyorum) Street Fighter II hayranıysanız güzel bir süpriz sizi bekliyor. Neredeyse her Jackie Chan filmi gibi en güzel yeri kuşkusuz filmin sonundaki outtakes kısımları. (Kamerayı gördüğü yerde gülmekten kriz geçiren kız favorim)

Eğer City Hunter serilerini severseniz, bu serinin spinoff'u olan -ve aynı zamanda yine bir Tsukasa Hojo manga'sından uyarlama olan- Angel Heart'ı izlemenizi öneririm. Bunla ilgili bir yazıyı da artık ona özel bir başlığa saklayalım.

Sonuca gelirsek: Sizi GERÇEKTEN UZUN bir süre idare edecek, komedi macera içerikli ve can sıkıntısına birebir bir dedektiflik macerası arıyorsanız , Cowboy Bebop'dan beri bu tadı başka yerde bulamadım diyorsanız City Hunter bence yıllar sonra bile sizin için en iyi seçim.

Menpower'in City Hunter incelemesi:

Spoiler:

City Hunter : Türkçe Çeviri Projesi:

İçerik ortağımız ve eski dostumuz Menpower'in çevirisi ile City Hunter bölümlerini izleyebilirsiniz. İyi seyirler şimdiden...
http://gundam.powerrpg.net

City Hunter
1 sayfadaki 1 sayfası